Halk'a Hizmet Hakk'a Hizmettir
[email protected]

“İnsanların en hayırlısı İnsanlara en faydalı olandır” anlayışıyla kapımız daima herkese açık olacaktır

MTTB'ye Gönül Vermiş İki Cumhurbaşkanı Meclis Başkanı Başbakan ve İsmail Emrah Karayel Birlikte

Meclis Başkanı Sayın İsmail Kahraman ve Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel

Teşekkürler İstanbul Teşekkürler Türkiye İlk Günkü Aşkla Durmak Yok Hizmete Devam

Gaziantep Avrupa Parlamentosu Türkiye Forumu üyelerini ağırladı
 
Gaziantep-Avrupa-Parlamentosu-Turkiye-Forumu-uyelerini-agirladi
AK Parti Kayseri Milletvekili Türkiye - AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı İsmail Emrah Karayel başkanlığında, Başkan Yardımcısı CHP İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, Avrupa Parlamentosu Türkiye Forumu Üyeleri, Geoffrey Van Orden(Birleşik Krallık, ECR Başkan Yardımcısı), Baroness Nosheena Mobarik (Birleşik Krallık, ECR Üyesi), Miltiadis Kyrkos (Yunanistan, S&D Üyesi), Rachida Dati (Fransa, EPP Üyesi) ve Danışmanları, başkentteki temaslarının ardından 24 Kasım Cumartesi Gaziantep'e gittiler.


TBMM ve Avrupa Parlamentosu arasında parlamenter diyaloğun geliştirilmesi, Turkiye'ye ilişkin ön yargıların giderilmesi ve doğru bilgilendirmenin sağlanması amacıyla Ankara'daki ziyaretlerin ardından, Gaziantep’e gelen heyet, Gaziantep Valisi Davut Gül ile Valilik binasında bir araya gelerek Gaziantep hakkında bilgi aldı.

Heyet, Gaziantep ilinde Suriyeli sığınmacıların kaldığı Nizip II konteyner kampını gezerek incelemelerde bulundu. Nizip Kaymakamı Kemal Şahin AP Türkiye Forumu heyetine, insani yardımda dünya lideri olan Türkiye'nin Suriyeli sığınmacılara desteğine ilişkin bilgiler verdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Abdullah Aksoy tarafından da ağırlanan heyet, Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi alıp  şehir tanıtımına da katılarak Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra Gaziantep’ten ayrıldı.

26 Kasım 2018

İlgili Resimler