Halk'a Hizmet Hakk'a Hizmettir
ismail.karayel@tbmm.gov.tr

“İnsanların en hayırlısı İnsanlara en faydalı olandır” anlayışıyla kapımız daima herkese açık olacaktır

MTTB'ye Gönül Vermiş İki Cumhurbaşkanı Meclis Başkanı Başbakan ve İsmail Emrah Karayel Birlikte

Meclis Başkanı Sayın İsmail Kahraman ve Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel

Teşekkürler Kayseri Teşekkürler Türkiye İlk Günkü Aşkla Durmak Yok Hizmete Devam

Sarıkamış Şehitlerimiz Kayseri Erciyes Dağı'nda rahmetle anıldı
 
Sarikamis-Sehitlerimiz-Kayseri-Erciyes-Daginda-rahmetle-anildi

Sarıkamış Harekâtı'nın 101. yılında, Allahuekber Dağları'nda kara kışa yenik düşen 90 bin vatan evladı Erciyes'te anıldı. Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel’de anma programına katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde, Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi'nin desteklediği, Sarıkamış Harekatı'nda hayatını kaybeden şehitleri anmak için düzenlenen ‘Vefakar gençlik, cefakar ecdadını unutmayacak. Sarıkamış şehitlerini anma yürüyüşüne’, Vali Orhan Düzgün, AK Parti Kayseri Milletvekilleri İsmail Emrah Karayel, İsmail Tamer, Garnizon Komutanı Hv. Plt. Tümgeneral İsmail Yalçın, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, ilçe belediye başkanları ve binlerce kişi katıldı. Yaklaşık 3 kilometrelik yürüyüş boyunca, dev bir Türk Bayrağı taşındı. 

Yürüyüşe katılanlar, soğuk havada, ağır kış şartlarına rağmen yürüyüşü tamamlayarak Erciyes Dağında Sarıkamış Şehitleri anma programını izlediler. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayıp Aziz Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okunması ile devam etti. Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer ve İsmail Emrah Karayel, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay protokol konuşmalarında Sarıkamış Şehitlerimize minnet duygularını dile getirdiler. Ayrıca soğuk hava şartlarına rağmen buraya kadar gelenlere de teşekkürlerini sundular.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından dönemin kıyafetleri ile yapılan piyes hem ilgiyle izlendi hem de duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Şehitlerimiz için Kur’an Kurslarında Sarıkamış Şehitleri için okunan 1001 Hatim’in duası yapıldı. Programa katılanlara daha sonra, çorba ve tatlı ikram edildi.

İlgili Resimler